• Ferie

Ferie w siodle

Zimowe obozy jeździeckie

Rancho pod Olszyną serdecznie zaprasza na zimowe obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży.

Obozy realizujemy podczas ferii zimowych.

ferie 2023 - terminy obozów

Turnus I

(7 dni)

Terminy obozu 2024 podamy niebawem

Turnus II

(7 dni)

Terminy obozu 2024 podamy niebawem

TURNUS III

(7 dni)

Terminy obozu 2024 podamy niebawem

turnus iv

(7 dni)

Terminy obozu 2024 podamy niebawem

ZAPEWNIAMY:

 • pełną dezynfekcję i ozonowanie pensjonatu przed przyjazdem każdej nowej grupy
 • zakwaterowanie w pokojach 4 osobowych z łazienkami 
 • pełne wyżywienie - cztery posiłki dziennie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja - przygotowane na miejscu)
 • 2 lekcje jazdy konnej każdego dnia, które odbywają się w krytej ujeżdżalni (lonża trwa 30minut, a lekcja dla dzieci samodzielnie jeżdżących trwa 45 minut)
 • zajęcia teoretyczno - praktyczne z tematyki jeździeckiej - czyli czyszczenie i siodłanie koni
 • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
 • codziennie zajęcia rekreacyjne - gry sportowe, plenerowe, konkurs strzelecki (łuk, wiatrówka), ognisko, dyskotekę, możliwość korzystania z tenisa stołowego i "piłkarzyków"
 • opiekę medyczną i ubezpieczenie NNW

Możliwość przygotowania i zdawania egzaminu na Odznakę Jeździecką - warunek: odpowiedni stopień wyszkolenia jeździeckiego kandydata. 

cena obozu (7 dni)

1900,00 zł

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą:

 • strój do jazdy konnej lub spodnie bez szwów wewnętrznych (mogą być legginsy)
 • buty na płaskiej, sztywnej podeszwie bez protektora
 • ochraniacze na łydki (mogą być długie skarpety jeździeckie)
 • kask do jazdy konnej (toczek)
 • rękawiczki do jazdy konnej
 • palcat
 • ubrania sportowe
 • obuwie na zmianę
 • kapcie i klapki pod prysznic
 • rzeczy osobiste do codziennej toalety
 • latarkę
 • legitymację szkolną
 • książeczkę zdrowia
 • leki, które dziecko przyjmuje - prosimy, aby zostały one przekazane wychowawcy w zamkniętym pudełku podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka, z zamieszczonym dawkowaniem
 • maseczkę oraz jednorazowe rękawiczki

WARUNKI REZERWACJI

Na obóz można zapisać dziecko telefonicznie pod nr telefonu: 513-063-057

lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest:

 1. Przesłanie skanu (lub zdjęć) uzupełnionego formularza zgłoszenia (oryginał należy przekazać wychowawcy w dniu przyjazdu dziecka na obóz).
 2. Dokonanie wpłaty zadatku w wysokości 500,00z zł (w ciągu 7 dni od dnia zgłoszenia) na rachunek organizatora o numerze: 68 1090 2590 0000 0001 34 36 7538. W tytule prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz numer turnusu.

Wpłata zadatku jest gwarancją dokonania rezerwacji miejsca na obozie.

Resztę płatności należy dokonać gotówką na miejscu lub zgłosić wychowawcy chęć płatności przelewem. Dane do przelewu są przesyłane mailowo już po rozpoczęciu obozu.

* W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w turnusie leżącej po stronie uczestnika wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi ani nie ma możliwości przepisania go na kolejny obóz.

 

NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA

ILE RAZY DZIENNIE BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ ZAJĘCIA NA KONIACH?

Dzieci mają dwie lekcje jazdy konnej każdego dnia (za wyjątkiem dnia przyjazdu i dnia wyjazdu), w tym także jazda z elementami woltyżerki.

W przypadku lonży lekcja trwa 30 minut, a dla osób jeżdżących samodzielnie lekcja trwa 45 minut.

Możemy wyróżnić kilka bloków zajęć, jakie są realizowane podczas obozu.

Nauka jazdy konnej - jest to najważniejszy punkt obozu. Zajęcia odbywają się codziennie. Dzieci jeżdżą w siodle. Zajęcia odbywają się na ogrodzonej ujeżdżalni zewnętrznej, w terenie, a w razie niepogody w krytej ujeżdżalni (wymiary 20 na 40 m). W ramach nauki jazdy dla początkujących jest także nauka siodłania koni.

Pielęgnacja konia i sprzętu jeździeckiego - dzieci - pod okiem instruktora - zajmują się końmi: wykonują wszelkie zabiegi pielęgnacyjne (czyszczenie konia, zamywanie, czyszczenie kopyt, czyszczenie siodeł, czapraków itp.).

Zajęcia stajenne - uczestnicy wraz z instruktorem pomagają przy porządkowaniu stajni (utrzymanie czystości poideł, karmideł) i wyprowadzaniu koni na padok (w lecie).

Zajęcia teoretyczne z tematyki jeździeckiej - instruktorzy omawiają zasady zachowania przy użytkowaniu konia, uwzględniając jego naturę i charakter a także omawiają zasady i sposób użycia pomocy jeździeckich oraz niezbędnego oprzyrządowania w jeździectwie.

W JAKI SPOSÓB PROWADZONE SĄ ZAJĘCIA?

W dniu przyjazdu uczestnicy zapoznają się z Rancho i jego mieszkańcami (konie, owce, kozy, ptaki ozdobne, papugi, pawie). Omawiany jest też regulamin ośrodka obowiązujący w czasie trwania obozu.

Także tego dnia dokonywany jest wstępny przydział koni (na podstawie wagi, wzrostu i zadeklarowanych umiejętności jeździeckich dziecka) oraz podział na grupy. Później odbywa się jazda sprawdzająca i po tej jeździe instruktorzy dokonują korekty doboru konia (jeśli jest taka konieczność) oraz korekty grup.

W poniedziałek przed południem podczas jazdy instruktorzy ponownie oceniają, czy zmieniony koń jest odpowiedni, a jeśli nie jest, dokonywana jest kolejna zmiana konia i korekta grup. Ostatecznie grupy ustalane są w poniedziałek po południu lub we wtorek po porannej jeździe.

Uczestnicy dzieleni są na grupy:

- początkujący (nauka jazdy na lonży, nauka czyszczenia i siodłania konia)

- osoby samodzielnie jeżdżące - jazdy na ujeżdżalni zgodnie z poziomem wyszkolenia.

 

Do każdego uczestnika podchodzimy indywidualnie. Dbamy, aby dla uczestników obozu kontakt ze zwierzętami był niezapomnianym i miłym doświadczeniem.

CZY PODCZAS OBOZU DZIECKO BĘDZIE MOGŁO ZDAWAĆ EGZAMIN NA ODZNAKĘ JEŹDZIECKĄ?

Odznaka PZJ „Jeżdżę konno”

W trakcie trwania obozu istnieje możliwość zdawania egzaminu na odznakę PZJ Jeżdżę konno.

Jeśli dziecko w czasie trwania obozu nabierze umiejętności jeździeckich: czyszczenie konia, siodłanie i rozsiodłanie konia, jazda w zastępie w trzech chodach (stępie, kłusie i galopie), może zdawać egzamin na tę odznakę.

Koszt egzaminu: 250,00 zł

 

Brązowa odznaka jeździecka

Chęć zdawania egzaminu na odznakę prosimy zgłaszać w momencie zapisu dziecka, jednak nie gwarantujemy, że egzamin się odbędzie. Aby został on przeprowadzony, powinna zebrać się grupa minimum 6 osób.
Po przyjeździe dziecka na obóz instruktor oceni, czy dziecko ma odpowiednie umiejętności, aby w czasie obozu przygotować się do zdania egzaminu.

Osoby kwalifikujące się do przystąpienia do egzaminu, muszą odbyć kurs przygotowawczy.

Koszt kursu to kwota 200,00 zł.
Koszt egzaminu: 450,00 zł*

* Egzaminy odbędą się, jeśli zdających egzamin będzie minimum 6 osób.
Przy ilości mniejszej niż 6 osób cena egzaminu będzie wyższa.

KIEDY MAM PRZYWIEŹĆ I ODEBRAĆ DZIECKO?

Turnus rozpoczyna się w niedzielę. Prosimy przywieźć dzieci między godziną 9:00 a 13:00. 

Obóz kończy się w sobotę. Rodzice odbierają dzieci w godzinach popołudniowych (około 13.00).

W przypadku choroby uczestnika obozu, w trakcie trwania turnusu, rodzice zobowiązani są do odebrania dziecka. 

CO DZIECI BĘDĄ ROBIĆ W WOLNYM CZASIE?

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu obozów pozwoliło nam opracować program pobytu tak, aby dzieci nie miały czasu na nudę. Wolny czas wypełniony będzie zabawami oraz grami pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Przykładowe gry i zabawy to: Wielka Pardubicka, wyprawa po skarb, indiańskie podchody, wieczór narodów, wojna flag, ćwierćlandia, bajki na wesoło, karaoke, bieg farmera, strzelanie z łuku, strzelanie z wiatrówki, dyskoteka, pokaz mody, zagadki logiczne, możliwość korzystania z tenisa stołowego, "piłkarzyków" i końskiego placu zabaw oraz inne.

KTO BĘDZIE OPIEKOWAĆ SIĘ MOIM DZIECKIEM PODCZAS OBOZU?

Każdy turnus, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jest zgłaszany jest do Kuratorium Oświaty.

Jazdy oraz zajęcia stajenne prowadzone są przez uprawnionych instruktorów (uprawnienia PZJ), którzy w większości są naszymi wychowankami - czyli są to osoby, które w naszym ośrodku uczyły się jeździć oraz które znają nasze konie i zasady obowiązujące na Rancho.

W dniu rozpoczęcia obozu rodzice otrzymają telefon kontaktowy do wychowawcy obozu, z którym można się będzie kontaktować.

JAK ZAKWATEROWANE BĘDZIE MOJE DZIECKO?

Dzieci zakwaterowane są w pokojach 4-osobowych. Każdy pokój wyposażony jest we własną łazienkę. Pokoje i cały pensjonat są dezynfekowane i ozonowane przed przyjazdem każdej nowej grupy dzieci. Jeżeli dziecko przyjeżdża na obóz ze znajomymi dziećmi poinformuj nas o tym. Postaramy się żeby były zakwaterowane razem.

Cisza nocna obowiązuje od godziny 22.00 do 7.00. W tym czasie uczestnicy obozu muszą pozostawać w swoich pokojach.

Za szkody wyrządzone przez obozowicza odpowiadają rodzice i są oni zobowiązani do pokrycia strat oraz kosztów ich usunięcia pod koniec turnusu.

Obozowicze zobowiązani są do utrzymywania porządku w pokojach (każdego dnia odbywać się będzie obchód pokoi w celu weryfikacji utrzymania porządku).

Obozowicze na koniec obozu zobowiązani są do uprzątnięcia pokoju, w którym byli zakwaterowani.

JAK WYGLĄDA WYŻYWIENIE DZIECI?

Uczestnicy obozu zagwarantowane mają całodzienne wyżywienie. Serwujemy 4 posiłki dziennie (śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja). Posiłki przygotowujemy na miejscu w oparciu o wysokiej jakości regionalne produkty. O zbilansowanie diety dba personel z wieloletnim doświadczeniem gastronomicznym cechujący się znajomością upodobań kulinarnych dzieci.

Jeżeli Twoje dziecko jest na specjalnej diecie lub posiada jakieś alergie poinformuj nas o tym wcześniej.

OD JAKIEGO WIEKU MOŻNA ZAPISAĆ DZIECKO NA OBÓZ?

Uczestnikiem obozu może zostać dziecko, które ukończyło 8 lat.

NA JAKIM KONIU BĘDZIE JEŹDZIĆ MOJE DZIECKO?

Dzieci będą jeździć na zróżnicowanych wzrostowo i ułożonych koniach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay

Overlay


Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 513 063 057
ikona facebook